Współpraca - LivinnX Poland

Współpraca

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego to największa niepubliczna uczelnia akademicka w Małopolsce, zlokalizowana w najbliższym sąsiedztwie LivinnX. Dzielący nas dystans to jedyne 300m, które można pokonać w zaledwie 3 minuty pieszo. „Frycz” kształci ponad 18 tysięcy studentów na takich kierunkach jak: medycyna, prawo, architektura czy aktorstwo. Uczelnia została założona w 2000 roku i z powodzeniem realizuje swoją misję edukacyjną od 20 lat.

LivinnX współpracuje z KAAFM od 2018 roku, uczestnicząc w realizacji różnych projektów, takich jak np. konkursy organizowane z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM. Od 2020 roku kandydaci na studia oraz studenci KAAFM mogą uczestniczyć również w konkursie na Patronat LivinnX, dzięki któremu 5 osób z najlepszymi wynikami edukacyjnymi może zamieszkać w LivinnX za symboliczną kwotę.

W pierwszym roku funkcjonowania LivinnX blisko 50% studentów mieszkających w akademiku to studenci Krakowskiej Akademii. Są to głównie studenci prawa i medycyny oraz obywatele takich krajów jak: Polska, Ukraina, Włochy czy Norwegia.

Zobacz więcej

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie jako uczelnia prywatna funkcjonuje na rynku już od 1995r. W ramach swojej działalności prowadzi edukację na następujących kierunkach: informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie. W swojej ofercie WSZiB posiada także bezpłatne studia dualne współtworzone z krakowskim środowiskiem korporacyjnym oraz studia inżynierskie, których clou stanowią najlepsi wykładowcy i managerowie praktycy. Uzupełnieniem studiów I i II stopnia są studia podyplomowe oraz kursy i szkolenia, dostępne na WSZIB w różnych zakresach tematycznych. Misją Uczelni jest przekazywanie interesariuszom wiedzy na jak najwyższym poziomie, kształtowanie postaw metodycznych oraz intelektualnych do pracy w biznesie. Największą troską wszystkich pracowników Uczelni jest przyszłość jej Absolwentów, w tym ich kariera zawodowa, budowaniu której ma służyć przekazanie konkretnych umiejętności zawodowych.

WSZiB współpracuje z akademikiem LivinnX od 2020 roku, kiedy to w murach akademika zamieszkali jej pierwsi studenci. Od akademika LivinnX dzieli ich jedynie 20-minutowy przejazd tramwajem.

Zobacz więcej

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne gimnazjum, szkoła podstawowa i liceum. Naukę w Kolegium Europejskim pobiera nie tylko młodzież z Polski, ale również z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku. Absolwent Kolegium Europejskiego to młody obywatel świata, dla którego studiowanie w dowolnym miejscu na świecie nie stanowi żadnego problemu. To człowiek dojrzały, pewny siebie, nauczony krytycznego myślenia i samodyscypliny. Tolerancyjny, szanujący drugiego człowieka, ale równocześnie umiejący bronić własnych przekonań i wartości.

LivinnX współpracuje z Kolegium Europejskim od 2020 roku. Uczniowie Kolegium mogą zamieszkać u nas na preferencyjnych warunkach, w wydzielonej częsci budynku, objętej dodatkową kontrolą bezpieczeństwa.

Zobacz więcej

Erasmus Student Network to największa organizacja studencka w Europie, założona w 1989 roku by wspierać i rozwijać programy wymiany studentów. ESN jest obecny w szkolnictwie wyższym w ponad 520 instytucjach w 40 krajach, z liczbą 13 000 wolontariuszy oferujących usługi dla 350 000 międzynarodowych studentów w myśl zasady „Studenci pomagający studentom”. ESN działa na rzecz stworzenia bardziej mobilnego i elastycznego środowiska edukacyjnego, wspierając i rozwijając wymiany studenckie na różnych poziomach, a także w celu zapewnienia międzykulturowych doświadczeń również tym studentom, którzy nie mają możliwości uzyskać dostępu do zagranicznych wyjazdów.

LivinnX współpracuje z ESN Polska od 2021 roku i chętnie ugości w swoich progach wszystkich uczestników wymian międzynarodowych, oferując im specjalną zniżkę.

Zobacz więcej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej jest akademicką uczelnią wyższą, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz uprawnienia do nadawania stopnia doktora w trzech dyscyplinach: nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogika oraz nauki o bezpieczeństwie.

Uczelnia kształci w 5 lokalizacjach: w Dąbrowie Górniczej (siedziba główna Akademii WSB) oraz w Wydziałach Zamiejscowych w Cieszynie, Żywcu, Olkuszu i Krakowie. W swojej ofercie posiada studia I-go i II-go stopnia, jednolite studia magisterskie, realizuje studia Executive MBA (partner kierunku: Webster University) oraz Master of Business Administration (partner kierunku: EY Academy of Business), jest liderem w kształceniu podyplomowym (oferta ponad 100 kierunków studiów podyplomowych), prowadzi szkołę doktorską, seminaria doktorskie, doktorat wdrożeniowy.

W Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2021 Akademia WSB zajęła 3. miejsce w Polsce (awans z pozycji 6. na 3.) i jest jedyną Uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która uzyskała tak wysoką pozycję w zestawieniu.

W prestiżowym Rankingu Programów MBA Perspektywy 2021 Akademia WSB została doceniona szczególnie w kategorii „Jakość kadry”, uzyskując 4. miejsce za program Executive MBA. W ogólnym rankingu Uczelnia zajęła 13. miejsce, trafiając tym samym do „Złotej Piętnastki”. W zestawieniu ogólnym oraz w każdej z kategorii znalazły się wszystkie oferowane przez Akademię WSB programy MBA.

Zobacz więcej

Stowarzyszenie All In UJ działa od 2012 roku, stawiając sobie za cel kreowanie studenckiej rzeczywistość Krakowa. All In UJ organizuje wydarzenia w czterech głównych filarach – Nauka, Kultura, Sport i Impreza, Eventy, które dotyczą różnych, ważnych społecznie kwestii oraz dają możliwość spędzania wolnego czasu w produktywny i ciekawy sposób, przyciągając blisko 30 tys. uczestników.

All in UJ stworzyło rozpoznawalne marki – Salony All In UJ, Chodźże do teatru, Mecz Charytatywny UJ vs AGH, BohateRun, Polonez i Salsa na Rynku Głównym, Juwenalia z Klasą czy Jagiellońskie Wieczory Filmowe.

LivinnX współpracuje z All in UJ od początku 2020 roku, aktywnie angażując się w inicjatywy Stowarzyszenia i wspierając prowadzone przez nie akcje.

Zobacz więcej

Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK wspiera kulturalny, naukowy i społeczny rozwoju studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Członkowie organizacji skupiają się na realizacji konkretnych projektów i zadań, podzielonych na pięć obszarów: integracja środowiska akademickiego, kultura, akcje charytatywne, rozwój wewnętrzny i kreowanie liderów. Stowarzyszenie organizuje koncerty, pokazy filmowe i spotkania ze znanymi osobistościami ze świata biznesu i kultury, zmniejszając bariery rozwoju kulturalnego i poszerzając horyzonty myślowe. NZS UEK organizuje również szereg wydarzeń o charakterze charytatywnym.

LivinnX współpracuje z NZS UEK od 2019 roku, aktywnie uczestnicząc w organizowanych przez Stowarzyszenie wydarzeniach i wspierając wszystkie akcje swoim patronatem.

Zobacz więcej

TOGETHER to Szkoła Języka Polskiego oraz Oficjalny ośrodek egzaminacyjny do przeprowadzania państwowego egzaminu z języka polskiego.
Szkoła przez lata swojej działalności zdobyła bogate doświadczenie w nauczaniu języka polskiego studentów z całego świata i posiada oddziały w trzech największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie i Łodzi. Programy i kursy polskiego są przygotowane dla jak najszerszego grona studentów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Kontakt z uczniami nie ogranicza się jedynie do zajęć w murach szkoły, regularnie prowadzone są wycieczki tematyczne, a także konwersacje na tematy bieżące dotyczące życia w Polsce. Dzięki temu materiał poznawany na kursach jest efektywniej przyswajany, a adaptacja do życia w nowym kraju i nawiązywanie nowych znajomości zachodzi nieporównanie szybciej.

LivinnX współpracuje ze Szkoła Języka Polskiego TOGETHER od 2021 roku i chętnie ugości w swoich murach jej uczniów i słuchaczy.

Zobacz więcej