Współpraca - LivinnX Poland

Współpraca

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego to największa niepubliczna uczelnia akademicka w Małopolsce, zlokalizowana w najbliższym sąsiedztwie LivinnX. Dzielący nas dystans to jedyne 300m, które można pokonać w zaledwie 3 minuty pieszo. „Frycz” kształci ponad 18 tysięcy studentów na takich kierunkach jak: medycyna, prawo, architektura czy aktorstwo. Uczelnia została założona w 2000 roku i z powodzeniem realizuje swoją misję edukacyjną od 20 lat.

LivinnX współpracuje z KAAFM od 2018 roku, uczestnicząc w realizacji różnych projektów, takich jak np. konkursy organizowane z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM. Od 2020 roku kandydaci na studia oraz studenci KAAFM mogą uczestniczyć również w konkursie na Patronat LivinnX, dzięki któremu 5 osób z najlepszymi wynikami edukacyjnymi może zamieszkać w LivinnX za symboliczną kwotę.

W pierwszym roku funkcjonowania LivinnX blisko 50% studentów mieszkających w akademiku to studenci Krakowskiej Akademii. Są to głównie studenci prawa i medycyny oraz obywatele takich krajów jak: Polska, Ukraina, Włochy czy Norwegia.

Zobacz więcej

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie jako uczelnia prywatna funkcjonuje na rynku już od 1995r. W ramach swojej działalności prowadzi edukację na następujących kierunkach: informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie. W swojej ofercie WSZiB posiada także bezpłatne studia dualne współtworzone z krakowskim środowiskiem korporacyjnym oraz studia inżynierskie, których clou stanowią najlepsi wykładowcy i managerowie praktycy. Uzupełnieniem studiów I i II stopnia są studia podyplomowe oraz kursy i szkolenia, dostępne na WSZIB w różnych zakresach tematycznych. Misją Uczelni jest przekazywanie interesariuszom wiedzy na jak najwyższym poziomie, kształtowanie postaw metodycznych oraz intelektualnych do pracy w biznesie. Największą troską wszystkich pracowników Uczelni jest przyszłość jej Absolwentów, w tym ich kariera zawodowa, budowaniu której ma służyć przekazanie konkretnych umiejętności zawodowych.

WSZiB współpracuje z akademikiem LivinnX od 2020 roku, kiedy to w murach akademika zamieszkali jej pierwsi studenci. Od akademika LivinnX dzieli ich jedynie 20-minutowy przejazd tramwajem.

Zobacz więcej

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne gimnazjum, szkoła podstawowa i liceum. Naukę w Kolegium Europejskim pobiera nie tylko młodzież z Polski, ale również z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku. Absolwent Kolegium Europejskiego to młody obywatel świata, dla którego studiowanie w dowolnym miejscu na świecie nie stanowi żadnego problemu. To człowiek dojrzały, pewny siebie, nauczony krytycznego myślenia i samodyscypliny. Tolerancyjny, szanujący drugiego człowieka, ale równocześnie umiejący bronić własnych przekonań i wartości.

LivinnX współpracuje z Kolegium Europejskim od 2020 roku. Uczniowie Kolegium mogą zamieszkać u nas na preferencyjnych warunkach, w wydzielonej częsci budynku, objętej dodatkową kontrolą bezpieczeństwa.

Zobacz więcej

Erasmus Student Network to największa organizacja studencka w Europie, założona w 1989 roku by wspierać i rozwijać programy wymiany studentów. ESN jest obecny w szkolnictwie wyższym w ponad 520 instytucjach w 40 krajach, z liczbą 13 000 wolontariuszy oferujących usługi dla 350 000 międzynarodowych studentów w myśl zasady „Studenci pomagający studentom”. ESN działa na rzecz stworzenia bardziej mobilnego i elastycznego środowiska edukacyjnego, wspierając i rozwijając wymiany studenckie na różnych poziomach, a także w celu zapewnienia międzykulturowych doświadczeń również tym studentom, którzy nie mają możliwości uzyskać dostępu do zagranicznych wyjazdów.

LivinnX współpracuje z ESN Polska od 2021 roku i chętnie ugości w swoich progach wszystkich uczestników wymian międzynarodowych, oferując im specjalną zniżkę.

Zobacz więcej

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie to organizacja studentów dla studentów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Organizacja jest miejscem, w którym student nabiera doświadczenia życiowego, uczy się jak dać sobie radę w nieznanych i “nieoswojonych” sytuacjach. NZS UP urozmaica życie studenckie i tworzy okazje do samorealizacji, ułatwiając dążenie do ideałów. Awangarda studentów i młodej inteligencji, tworząca Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, poprzez swoją aktywność na forum uczelni i kraju, broni praw studenckich, organizuje życie społeczne i kulturalne młodego pokolenia oraz kreuje rozwój organizacji i swoich członków, przygotowując ich do świadomego i czynnego członkostwa w społeczeństwie obywatelskim.

LivinnX współpracuje z NZS UP od 2021 roku, aktywnie uczestnicząc w organizowanych przez Stowarzyszenie wydarzeniach i wspierając wszystkie akcje swoim patronatem.

Zobacz więcej

Stowarzyszenie All In UJ działa od 2012 roku, stawiając sobie za cel kreowanie studenckiej rzeczywistość Krakowa. All In UJ organizuje wydarzenia w czterech głównych filarach – Nauka, Kultura, Sport i Impreza, Eventy, które dotyczą różnych, ważnych społecznie kwestii oraz dają możliwość spędzania wolnego czasu w produktywny i ciekawy sposób, przyciągając blisko 30 tys. uczestników.

All in UJ stworzyło rozpoznawalne marki – Salony All In UJ, Chodźże do teatru, Mecz Charytatywny UJ vs AGH, BohateRun, Polonez i Salsa na Rynku Głównym, Juwenalia z Klasą czy Jagiellońskie Wieczory Filmowe.

LivinnX współpracuje z All in UJ od początku 2020 roku, aktywnie angażując się w inicjatywy Stowarzyszenia i wspierając prowadzone przez nie akcje.

Zobacz więcej

Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK wspiera kulturalny, naukowy i społeczny rozwoju studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Członkowie organizacji skupiają się na realizacji konkretnych projektów i zadań, podzielonych na pięć obszarów: integracja środowiska akademickiego, kultura, akcje charytatywne, rozwój wewnętrzny i kreowanie liderów. Stowarzyszenie organizuje koncerty, pokazy filmowe i spotkania ze znanymi osobistościami ze świata biznesu i kultury, zmniejszając bariery rozwoju kulturalnego i poszerzając horyzonty myślowe. NZS UEK organizuje również szereg wydarzeń o charakterze charytatywnym.

LivinnX współpracuje z NZS UEK od 2019 roku, aktywnie uczestnicząc w organizowanych przez Stowarzyszenie wydarzeniach i wspierając wszystkie akcje swoim patronatem.

Zobacz więcej

TOGETHER to Szkoła Języka Polskiego oraz Oficjalny ośrodek egzaminacyjny do przeprowadzania państwowego egzaminu z języka polskiego.
Szkoła przez lata swojej działalności zdobyła bogate doświadczenie w nauczaniu języka polskiego studentów z całego świata i posiada oddziały w trzech największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie i Łodzi. Programy i kursy polskiego są przygotowane dla jak najszerszego grona studentów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Kontakt z uczniami nie ogranicza się jedynie do zajęć w murach szkoły, regularnie prowadzone są wycieczki tematyczne, a także konwersacje na tematy bieżące dotyczące życia w Polsce. Dzięki temu materiał poznawany na kursach jest efektywniej przyswajany, a adaptacja do życia w nowym kraju i nawiązywanie nowych znajomości zachodzi nieporównanie szybciej.

LivinnX współpracuje ze Szkoła Języka Polskiego TOGETHER od 2021 roku i chętnie ugości w swoich murach jej uczniów i słuchaczy.

Zobacz więcej